1000, Trefl, Dziewczyna z perłą

madrugada
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 17
Rejestracja: 25 marca 2020, 00:37

1000, Trefl, Dziewczyna z perłą

Post autor: madrugada »

Zaczęłam układać te puzzle ponad tydzień temu, i dalej leżą nieskończone. A co ja się naklęłam przy nich... Ale po kolei

Bardzo mi się spodobał widok tych pojedynczych puzzli, jak je sobie rołożyłam - te kolory, te widoczne maźnięcia pędzla, pęknięcia farby! Na pewno skuszę się kiedyś jeszcze na inne puzzle przedstawiające dzieła sztuki, bo to niesamowite doświadczenie, móc obcować z reprodukcją w ten sposób.

Obrazek

Problem zaczął się jednak już na etapie układania ramki, której większość składa się z całkiem czarnych puzzli. I byłaby to po prostu żmudna robota dopasowywania ich po kolei, gdyby nie to, że te puzzle są tak zrobione, że często więcej niż jeden puzzel pasuje. Co później powoduje, że zostaje teoretycznie tylko kilka, ale nie składają się one wcale w całość... Porzuciłam więc kończenie tej ramki i zabrałam się za środek.

Obrazek

Nie było to łatwe, ale pomału, pomału ułożyłam prawie całą dziewczynę:

Obrazek

W tej chwili puzzle wyglądają tak i leżą od kilku dni na mojej podłodze czekając na lepsze czasy:

Obrazek

Jak widać zostało mi już tylko to tło i cała masa czarnych puzzli... Co jakiś czas siadam i dokładam po kilka, ale szczerze mówiąc, mam ochotę je zwinąć, wrzucić do pudełka i nigdy więcej na nie nie patrzeć. Powstrzymuje mnie jedynie to, że puzzle są naprawdę ładne i chciałabym je powiesić. Czy kiedykolwiek uda mi się je skończyć? Nie mam pojęcia :lol:
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: 1000, Trefl, Dziewczyna z perłą

Post autor: Wojciech »

Niełatwe zadanie, ale dasz radę to tylko kilka elementów zostało. Porządna segregacja na kształty i do dzieła. :)
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6501
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: 1000, Trefl, Dziewczyna z perłą

Post autor: Jagoda »

Mało Ci zostało, poleć po kształcie i zabieraj się za wieszanie:)
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1000, Trefl, Dziewczyna z perłą

Post autor: edorka »

Piękny obraz, nie możesz zarzucić układania, dokończ, nie pękaj ;)
madrugada
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 17
Rejestracja: 25 marca 2020, 00:37

Re: 1000, Trefl, Dziewczyna z perłą

Post autor: madrugada »

W końcu stwierdziłam, że szkoda mi życia na użeranie się z tymi puzzlami, mam inne rzeczy do roboty – i inne puzzle do układania :D Wrzuciłam więc z powrotem wszystko do pudełka i oddałam osobie, która miała do nich więcej cierpliwości ;)
Barum
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 154
Rejestracja: 06 września 2019, 20:29
Lokalizacja: Poznań

Re: 1000, Trefl, Dziewczyna z perłą

Post autor: Barum »

A było już tak niewiele do finiszu 😉 Szkoda.
Lamela
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 242
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 21:02
Lokalizacja: Wrocław / Lubań

Re: 1000, Trefl, Dziewczyna z perłą

Post autor: Lamela »

Nowe trefle mają taki kanciasty, geometryczny wykrojniki co kiepsko się sprawdza w takich monotonnych fragmentach. Dlatego właśnie wolę Ravensburgera, który zawiera większą różnorodność kształtów kosztem sztywności.
Ale nie zniechęciłaś mnie do tej kompozycji, ja bym był bardziej uparty :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „madrugada”