Miękki zegarek w momencie pierwszej eksplozji, Salvador Dali (Eurographics, 1000)

Gimli
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 40
Rejestracja: 31 marca 2021, 14:32

Miękki zegarek w momencie pierwszej eksplozji, Salvador Dali (Eurographics, 1000)

Post autor: Gimli »

Zwykle układamy miejsca. Tym razem obraz. Kupiłem go by zobaczyć nietypowy wykrojnik Eurographics.
IMG_20210411_123712_01.jpg
Obrazek piękny. Wykrojnik trudny. Zwykle zaczynamy od ramki, tutaj skończyliśmy ją gdy puzzle były w 90% ułożone.
Lubię układać wg obrazka a ramka daje punkt odniesienia, więc to że nie mogłem jej ułożyć mi się nie podoba. Pomimo to - podoba mi się. Jak element pasuje, prawie zawsze to jest oczywiste.

Jakość wycięcia - najniższa jaką dotychczas widziałem. Z 5 razy musiałem rozerwać niedocięte rogi. Raz 2 elementy były nie do rozdzielenia, przez 1 cm nawet nie było widać gdzie powinno być cięcie. Więc zostawiłem je razem.

Spasowanie raczej luźne, co więcej sąsiednie elementy często nie są zczepione, co utrudnia przenoszenie. Ale to drobny problem.

Doświadczenie było ciekawe więc pomimo wad i wysokiej ceny (ponad 6gr/el) nie żałuję zakupu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gimli”