Ravensburger Lofoty 3000, czy kupić

Trochę większe wyzwania czyli puzzle na dłużej niż jedno popołudnie. Opinie, nowości, rekordy.

Moderator: Ann999

Awatar użytkownika
underneath_the_moon
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 253
Rejestracja: 19 kwietnia 2021, 14:45

Ravensburger Lofoty 3000, czy kupić

Post autor: underneath_the_moon »

Och, bardzo chciałabym je mieć. Znalazłam je w pewnym sklepie za 129 zł z darmową wysyłką.

Argumenty za:
- piękny obrazek
- 3000 elementów
- Ravensburger
- zajmie mi to trochę czasu, dużo rozrywki
- zasługuję na nie, do czorta, dwa razy w tygodniu mam lekcje w szkole oddalonej o ponad 10 km, jadę rowerem 55 min, musze się nagodzić za ten trud

Argumenty przeciw:
- około 60 puzzli czeka na ułożenie, jestem okropnym łobuzem, lubię kupować puzzle, ale raczej nie układam jak jest zimno i pochmurno
- koszt
- rozmiar
- mam kilka innych puzzli na liście do kupienia: Clementoni-canneloni 6000, tysiączek tej samej firmy z kanałem w Wenecji i 3 tysie San Francisco.


Jak sądzicie?
Tak dużo puzzli, tak mało czasu.

Od połowy kwietnia ułożyłam 29 puzzli, 33 215 elementów.
Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

Re: Ravensburger Lofoty 3000, czy kupić

Post autor: przemyslow »

Jak człowiek czegoś chce i go na to stać, to powinien to sobie kupić i być zadowolony. Także kupić!!

A żebyś nie czuła się winna to sprzedaj jedno z posiadanych ułożonych pudełek i balans w przyrodzie nie zostanie zachwiany :)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5107
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Ravensburger Lofoty 3000, czy kupić

Post autor: jagabaga »

underneath_the_moon pisze: 11 maja 2021, 19:50 - zasługuję na nie, do czorta, dwa razy w tygodniu mam lekcje w szkole oddalonej o ponad 10 km, jadę rowerem 55 min, musze się nagodzić za ten trud
I to jest najważniejszy argument ZA :D. Do argumentów ZA przerzuciłabym "rozmiar", bo to on wywołuje największy efekt ŁAŁ, a 3000 nie są aż tak duże, żeby ich nie móc ułożyć (nawet na podłodze :P). Skoro rozważasz zakup puzzli za 129 zł, to najwyraźniej Cię na nie stać, a skoro tak, to kupuj i nie wnikaj, a potem ciesz układaniem :D.
Awatar użytkownika
underneath_the_moon
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 253
Rejestracja: 19 kwietnia 2021, 14:45

Re: Ravensburger Lofoty 3000, czy kupić

Post autor: underneath_the_moon »

przemyslow pisze: 12 maja 2021, 06:48 Jak człowiek czegoś chce i go na to stać, to powinien to sobie kupić i być zadowolony. Także kupić!!

A żebyś nie czuła się winna to sprzedaj jedno z posiadanych ułożonych pudełek i balans w przyrodzie nie zostanie zachwiany :)
Interesujące. Powinnam coś sprzedać. Dzięki.
Tak dużo puzzli, tak mało czasu.

Od połowy kwietnia ułożyłam 29 puzzli, 33 215 elementów.
Awatar użytkownika
underneath_the_moon
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 253
Rejestracja: 19 kwietnia 2021, 14:45

Re: Ravensburger Lofoty 3000, czy kupić

Post autor: underneath_the_moon »

jagabaga pisze: 12 maja 2021, 07:51
underneath_the_moon pisze: 11 maja 2021, 19:50 - zasługuję na nie, do czorta, dwa razy w tygodniu mam lekcje w szkole oddalonej o ponad 10 km, jadę rowerem 55 min, musze się nagodzić za ten trud
I to jest najważniejszy argument ZA :D. Do argumentów ZA przerzuciłabym "rozmiar", bo to on wywołuje największy efekt ŁAŁ, a 3000 nie są aż tak duże, żeby ich nie móc ułożyć (nawet na podłodze :P). Skoro rozważasz zakup puzzli za 129 zł, to najwyraźniej Cię na nie stać, a skoro tak, to kupuj i nie wnikaj, a potem ciesz układaniem :D.
Masz rację. Zdecydowałam kupić te Lofoty i zrezygnuję z 6000 Clementoni. Dzięki.
Tak dużo puzzli, tak mało czasu.

Od połowy kwietnia ułożyłam 29 puzzli, 33 215 elementów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „3000 - ∞”