#12 - Jumbo, Jan van Haasteren, Targ Bydła 2k

Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 218
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

#12 - Jumbo, Jan van Haasteren, Targ Bydła 2k

Post autor: failsafe.db »

Ostatnie ukończone puzzle. Jumbo, seria Jan van Haasteren. Targ bydła 2k.
jvh full.jpg
Układane dwa tygodnie (ale trzy weekendy). Początek bardzo szybki, myślałem, że zmieszczę się w tygodniu... ale potem sytuacja rozwinęła się nie po myśli ;-). Ogólnie góra łatwa, dół zróżnicowany. Góra właściwie układała się sama - główne motywy były logicznymi obszarami do separacji puzzli. Dół... cóż... ciągle mam mroczki przed oczami na myśl o krowach i chwilowo nie mam apetytu na wołowinę ;-), Szary plac z jasnymi pasami nie był tak trudny jak się spodziewałem, ale siłą rzeczy musiał poczekać na finisz zabawy - właściwa rozgrywka toczyła się gdzieś pomiędzy ludźmi, końmi a bydełkiem ;-). Świnie były bardzo ludzkie i nie robiły problemów, za co jestem im wdzięczny.

Kilka uwag. Przede wszystkim zdumiało mnie spasowanie. Nie mam wielkiego doświadczenia ale nie kojarzę przypadku bym złożył jakiś obszar puzzli dopasowanych do siebie idealnie kształtem i kolorem, a mimo to nie pasujących do siebie. Przy tych puzzlach miałem tak w kilku miejscach, ale największym wyzwaniem była ramka. No nie dała się ułożyć skubana. Żona wezwana na pomoc oceniła, że tonalnie złożone perfekcyjnie, drobiazgowe badanie łączeń nie wykazało źle wciśniętych puzzli. A jednak nie pasowały do siebie. Widać to na tym zdjęciu:
jvh start.jpg
Ostatecznie ramkę ułożyłem demontując kilka obszarów i losowo łącząc puzzle tak długo, aż udało mi się skompletować całe ogrodzenie ;-). Tak, wiem, słabo to brzmi.

Mimo wszystko jednak spasowanie oceniam jako bardzo dobre - puzzle ładnie się trzymają, dobrze wchodzą, szparek pomiędzy brak. Dobry wykrojnik, zero pyłu, równa powierzchnia. Nieco odbijały światło, choć akceptowalnie. Na zdjęciach widać to nawet bardziej niż w realu, bo w rzeczywistości nie było to czymś, co by przeszkadzało. Rozdzielczość czy jakość druku bardzo okay - poza nielicznymi przypadkami dało się względnie szybko ocenić co wzięty losowo w łapę puzzel przedstawia.
jvh konczenie.jpg
jvh detal.jpg
jvh detal 2.jpg
Sam obrazek fajny, z ukrytymi detalami (jak widać wyżej), ale zarazem nie jakoś mega zabawny. Układanie bardzo na propsie, przyjemnie spędzony czas. Pewnie pana Jana będę kontynuował, tak samo zachowuję bardzo dobrą opinię o Jumbo (to moje pierwsze starcie z tą firmą). Choć w dniach roboczych nie mogłem poświęcić wiele czasu na zabawę, to przyznaję, że chętnie urywałem każdą oszczędzoną minutkę by przyjrzeć się krowim łatkom.
Manana
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 794
Rejestracja: 20 stycznia 2021, 20:38
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica

Re: #12 - Jumbo, Jan van Haasteren, Targ Bydła 2k

Post autor: Manana »

Jestem zdziwiona ze z jumbo byly takie problemy z dopasowaniem elementow z ramki. Mnie raczej kojarza sie tylko ze swietna jaloscia i doskonalym spasowaniem. Troche tez z dlugim rozkladaniem po ulozeniu 😉
Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 218
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

Re: #12 - Jumbo, Jan van Haasteren, Targ Bydła 2k

Post autor: failsafe.db »

No tak, rozkładało się je zaskakująco długo i było to dość frustrujące ;-).

Co do problemów ze spasowaniem - może to kwestia losowa. Przy powtarzalnych układach wykrojnika i podobnym kolorze puzzli takie coś może się trafić. Przypomniało mi się, że idento problem miałem kiedyś z jedną ramką do Heye - chyba nawet z Arką Noego, gdzie wokół puzzli była jeszcze dodatkowa ramka. Takie coś nie trafi się kiedy obrazek na puzzlach jest na tyle charakterystyczny, że nie ma możliwości źle go dopasować, więc pewnie potencjalnie trafiamy na wiele takich sytuacji, ale nie zauważamy tego. Taka tam myśl nooba ;-P.

Te źle dopasowane puzzle widać na fotce, ale trudno to uznać za materiał dowodowy jakby co...
ODPOWIEDZ

Wróć do „failsafe.db”