Uwaga, śmieciarka jedzie

Ciekawostki wyszperane na Allegro, Ebay itp.
Kuwasa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 59
Rejestracja: 30 września 2022, 08:16

Uwaga, śmieciarka jedzie

Post autor: Kuwasa »

Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział.

Znacie grupy na facebooku "Uwaga, śmieciarka jedzie - miasto"? Ludzie pozbywają się niepotrzebnych przedmiotów, od AGD (często sprawnego), RTV (słucham właśnie T.Rexu na bezprzewodowych słuchawkach przejętych ze śmieciarki), książki, ubrania, nawet jedzenie, zabawki, przybory kuchenne, meble, dosłownie wszystko, czego ludzie już nie potrzebują, a komuś innemu się może przydać. Jak się domyślacie ktoś czasem oddaje zbędne puzzle.
(o ile w ogóle o puzzlach można powiedzieć, że są zbędne)

Ja osobiście niedawno upolowałem świetny zestaw z czasów ustroju słusznie minionego. Wybaczcie kolejny chwalipost na ten temat, ale zwyczajnie nie mogę się przestać cieszyć:) (po szczegóły zapraszam do mojego albumu i topicu z kolekcją)
A dzisiaj Pani oddawała całkiem zgrabny komplet bardziej współczesnych tysiączków. Niestety zobaczyłem post zbyt późno.

A Wy? Korzystacie z takich grup? Udało Wam się coś upolować?:)
PRLWITANAS.jpeg
UWAGASMIECIARKA JEDZIE.jpg
Peter43
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, 17:46

Re: Uwaga, śmieciarka jedzie

Post autor: Peter43 »

Zazdroszcze, ale rownie bardzo sie ciesze, że trafiło to do puzzlomaniaka a nie do śmieci. To są już rzeczy nie do zdobycia na których wychowywalo się pokolenie czasow PRL :) Gratuluje, świetny traf!
kerajs
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 64
Rejestracja: 19 września 2022, 07:30

Re: Uwaga, śmieciarka jedzie

Post autor: kerajs »

Kuwasa pisze: 30 października 2022, 20:43 PRLWITANAS.jpeg
Obawiam się, że część z powyższych jednak trafi do kosza. Przypuszczam, że układanki 2,3,4, 6 i chyba (o ile to 250 tej samej firmy) 7 będą nieskładalne z powodu wypaczonych elementów. Obym się mylił.


Poza tym, to super łup!
Kuwasa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 59
Rejestracja: 30 września 2022, 08:16

Re: Uwaga, śmieciarka jedzie

Post autor: Kuwasa »

kerajs pisze: 02 listopada 2022, 09:59 Obawiam się, że część z powyższych jednak trafi do kosza. Przypuszczam, że układanki 2,3,4, 6 i chyba (o ile to 250 tej samej firmy) 7 będą nieskładalne z powodu wypaczonych elementów. Obym się mylił.


Poza tym, to super łup!
Siódemka to też jest 150 elementów z tej samej firmy, ułożyłem na razie dwa obrazki i faktycznie są trochę wypaczone, ale da się to ułożyć, przygwoździłem ułożone obrazki "ciężką literaturą", zobaczę czy to coś da:). Układanki mają jeszcze oryginalne pieczątki z cenami na dolnej ściance pudełka. Elementacja zupełnie nie moja, ale ułożyć muszę, żeby sprawdzić kompletność, albo wystawię z dokładnym opisem wad, albo komuś oddam, albo trafią do "archiwum", a może ktoś kiedyś otworzy puzzlarskie muzem i będzie poszukiwał takich antyków:), w każdym razie póki są w moich rękach kosz im zdecydowanie nie grozi:):).

Łup faktycznie fajny, ale czeka mnie robota ze sprawdzaniem kompletów, najpierw sto pięćdziesiątki, a potem łódki, które zaraz później trafią do Petera43:).
Peter43
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, 17:46

Re: Uwaga, śmieciarka jedzie

Post autor: Peter43 »

Te 150tki tez z chęcią włykam po 4dychy "do muzeum" jak beda kompletne. ;) No chyba, ze ktos ma bogatsze muzeum :))))
Kuwasa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 59
Rejestracja: 30 września 2022, 08:16

Re: Uwaga, śmieciarka jedzie

Post autor: Kuwasa »

Wczoraj na wrocławskiej śmieciarce pojawił się taki ładny zestawik, niestety wyjątkowo cieszyłem się czasem w inny sposób niż siedzeniem przed kompem:). Zresztą niekompletność puzzli mnie trochę hamuje:), chociaż wzory mi przypadają do gustu, no może oprócz art puzzli:)
smieciarka2.jpg
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5755
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga, śmieciarka jedzie

Post autor: edorka »

Kuwasa pisze: 28 listopada 2022, 12:31 Wczoraj na wrocławskiej śmieciarce pojawił się taki ładny zestawik, niestety wyjątkowo cieszyłem się czasem w inny sposób niż siedzeniem przed kompem:). Zresztą niekompletność puzzli mnie trochę hamuje:), chociaż wzory mi przypadają do gustu, no może oprócz art puzzli:)

smieciarka2.jpg
A ja akurat chyba bym chętnie te Art puzzle przygarnęła :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”