WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Moderatorzy: Vicky, Czak Noris

WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Czas głosowania minął 31 stycznia 2024, 10:26

Obrazek #1. Styczeń.
9
7%
Obrazek #2. Luty.
11
8%
Obrazek #3. Marzec.
9
7%
Obrazek #4. Lucky 3.
1
1%
Obrazek #5. Portret.
6
5%
Obrazek #6. Kwiecień.
9
7%
Obrazek #7. Maj.
9
7%
Obrazek #8. Czerwiec.
16
12%
Obrazek #9. Lipiec.
5
4%
Obrazek #10. Lucky 1.
2
2%
Obrazek #11. Sierpień 1.
1
1%
Obrazek #12. Sierpień 2.
3
2%
Obrazek #13. Wrzesień 1.
9
7%
Obrazek #14. Wrzesień 2.
7
5%
Obrazek #15. Krajobraz.
5
4%
Obrazek #16. Pażdziernik.
3
2%
Obrazek #17. Listopad.
14
11%
Obrazek #18. Grudzień.
6
5%
Obrazek #19. Lucky 2.
5
4%
 
Liczba głosów: 130

Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Post autor: Vicky »

WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Jest to już siódmy Finał roku. Tym razem w nowej, rozszerzonej formule. ;)

W tym roku - jak pewnie dobrze wiecie - oprócz klasycznych zwycięzców miesięcznych, mamy też dwoje wygranych z ankiet tematycznych, a także (ta zapowiadana od jakiegoś czasu nowość) trzy propozycje z listy tzw. Lucky Loser. Pomysł poddany pod głosowanie, zaakceptowany przez większość, więc nadszedł teraz czas by go przetestować w praktyce. Czy się sprawdzi? Czy spodoba się wam taka ankieta? O tym się przekonamy i ewentualnie podyskutujemy przy innej okazji.
Stylistyka obrazków dość bogata i jak zwykle wachlarz tematyczny bardzo szeroki. Wybór nie będzie należał do łatwych. No ale za to w ramach swoistej rekompensaty mamy aż 4 głosy, żeby wybrać swoje ulubione typy. Kto tym razem wygra okaże się już na koniec miesiąca. Pamiętajcie - w Wielkim Finale wygrany będzie tylko jeden! Jeśli dojdzie do ewentualnej dogrywki, czekają nas dodatkowe emocje. Jeśli nie, to 1-szego lutego ogłosimy tegorocznego Zwycięzce!


Jeśli chodzi o samo głosowanie.
Podobnie jak w comiesięcznych wyborach można oddawać jeden, dwa, trzy, lub maksymalnie cztery głosy, na cztery różne propozycje. Po zatwierdzeniu głosów nie będzie można już zmienić swojego typu. Zatem proponuję zachować rozwagę podczas procesu klikania, żeby nie było niepotrzebnych pomyłek!

A... I jeszcze jedno!
Propozycję nie są opatrzone tytułami, wielkością elementacji, ani osobą układającego. Są to prezentacje dużych zdjęć, tak by każdy mógł zwyczajnie spojrzeć na obrazek i przede wszystkim docenić walory artystyczne i piękno danego motywu. Rzecz jasna działają odsyłacze i zawsze można zaglądnąć pod wskazany adres - gdyby ktoś chciał/potrzebował można przypomnieć sobie poszczególne relacje. Ode mnie jak zwykle prośba! Kierujmy się przede wszystkim wewnętrznym głosem - gustem, a nie prywatnymi sympatiami! ;)

Głosy będzie można oddać do 31 stycznia! Zamknięcie Ankiety w godzinach przed południowych!

info: Duże zdjęcia, a małe pole do odznaczania "ptaszka" znajdziecie bezpośrednio na obrazku! Odrobina uwagi i... JEST!
Na smartfonach, na tzw. mobilnym widoku mogą pojawiać się problemy z widocznością pola do zaznaczania. Zapewne potrzebne będzie zastosować auto-obrót, kliknąć w wybrane zdjęcia i ptaszek sam wskoczy w pole wyboru. Albo, co najprostsze, zagłosujcie tym razem na komputerach, lub sposobem, tj. przełączcie układ strony z mobilnego na komputerowy w komórce. 👍
W razie kłopotów (oby nie było!), piszcie.

Życzę Wszystkim biorącym udział w Wielkim Finale powodzenia! I tradycyjnie zapraszam Wszystkich Forumowiczów na Wybory!

_______________
* W kwestiach wątpliwych odsyłam tu i tam.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Post autor: Vicky »

Do końca ankiety/konkursu rocznego zostało już tylko parę dni.
Kto chciałby jeszcze dołożyć swoją cegiełkę, głos, ma szansę to zrobić do środy.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Post autor: Vicky »

Finał Roku 2023 za nami.

Znamy już rozstrzygnięcia finalnej ankiety. Trochę nieoficjalnie, ale już teraz można pogratulować zwycięzcy i wybranemu przez Was podium.
Szczegółowe podsumowania pojawią się już niedługo. A teraz wstępne gratulacje i oklaski. 👍👏🏽🥂

Nasze Podium wygląda następująco:

I Miejsce 🏆 dla Rav za "Pałac Muzyki Katalońskiej".

II Miejsce 🏆 dla Betuli za "Uliczki Kyoto".

III Miejsce 🏆 dla Kotti za "Mniszka lekarskiego".
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Post autor: jagabaga »

Piękne podium! :D GRATULACJE! :D :mrgreen: :D
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5776
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Post autor: edorka »

Gratuluję! Świetne obrazki wygrały :)
Awatar użytkownika
Rav
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 710
Rejestracja: 26 maja 2019, 13:49

Re: WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Post autor: Rav »

Jestem w niemałym szoku.
Po pierwsze - gratuluję wszystkim uczestnikom finałowej ankiety.
Po drugie dziękuję wszystkim za zabawę, nominację, głosowanie i gratulacje. Specjalne podziękowania dla ekipy która dba o forum - fajnie że Wam się wciąż chce. No i oczywiście dla mojej córki i jej narzeczonego (wtedy) a teraz już mojego zięcia za prezent na dzień ojca - to były między innymi te puzzle.
Awatar użytkownika
Kotti32
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2395
Rejestracja: 08 października 2019, 15:52
Lokalizacja: Siemanko :)

Re: WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Post autor: Kotti32 »

Gratulacje dla zwycięzców 😁
I ogromne podziękowania za wszelkie głosy ❤️ nie sądziłam, że dmuchawce zajdą aż tak daleko ☺️ cieszę się, że przypadły Wam do gustu 🙂
2024: 64 obrazki - 55 298 elementów
2023: 200 obrazków - 200 014 elementów
2022: 160 obrazków - 158 372 elementy
2021: 111 obrazków - 117 892 elementy
2020: 116 obrazków - 119 710 elementów
2019: 15 obrazków - 17 840 elementów
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1305
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Post autor: Dawid »

Chyba pierwsze w historii podium konkursu złożone z samych "średnich" puzzli. Czyli okazuje się, że rozmiar nie ma znaczenia :D

Gratulacje dla zwycięzców! Wszystkie piękne.
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 10 pudełek / 5859 el.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Post autor: Vicky »

Wielki Finał Puzzle Roku 2023! - Oficjalne Wyniki!

🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩

Miejsce I - Zwycięzcą Finału Konkursu na Puzzle Roku 2023 zostają puzzle:
"Pałac Muzyki Katalońskiej" - Puzzle Educa (1000 el.) ułożone przez Rav.
zwyciestwo.jpg
zwyciestwo.jpg (40.69 KiB) Przejrzano 398 razy
Zasłużone Brawa i oklaski za tegoroczne zwycięstwo.


Miejsce II
"Old Kyoto" - Puzzle Pintoo (1200 el.) ułożone przez Betule.
kwiatek.jpg
kwiatek.jpg (55.8 KiB) Przejrzano 398 razy
Symbolicznie kwiaty dla Pani B.


Miejsce III (rozpychają się we trójkę :D )
"Mniszek Lekarski" - Lais Puzzle (1000 el.) ułożone przez Kotti32.
Pucharek.jpg
Pucharek.jpg (57.8 KiB) Przejrzano 398 razy
Wyróżnienie - Pucharek.

🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩🧩

Powyżej poznaliśmy oficjalne Podium. Ale te kilkanaście w roku ankiet to również ogromny wysiłek i docenienie wielu innych Forumowiczów i ich prac. Zatem zrobiłem też tzw. podsumowanie z Backstage'u, gdzie pojawiają się też inne warte wyróżnienia osoby. I tak oto trochę STATYSTYKI...
  • Największym całorocznym uznaniem cieszyły się puzzle/prace zaprezentowane przez: Kallarepkę!
    2x I Miejsce, 2x II Miejsce, 2x III Miejsce, oraz 4 inne motywy wyróżnione obecnością w ankietach.
    Łącznie w punktacji Kallarepka (546 pkt.) 🏆 kolejno Edorka (437 pkt.), oraz Aneta (415 pkt.)
  • Największa liczba wyróżnionych prac w comiesięcznych ankietach należy do: Anety - 14 puzzli!
  • Najwięcej zwycięstw (I Miejsce w Ankiecie) w roku: Edorka - 3x - tym sposobem Edorka trafia do grona "Tripletów" (nie wiem czy takie słowo będzie) :D
  • Największa liczba wyróżnionych prac w jednym miesiącu: K4si4 (w sierpniu aż 4)
  • W klasyfikacji Wszechczasów nadal prym wiedzie Betula (8x I miejsce, 6x II miejsce, 4x III miejsce)
Oczywiście ogromne podziękowania i oklaski (A czemuż by nie?) należą się dla wszystkich uczestników - osób aktywnie biorących udział w naszych Typowaniach, Zgłoszeniach, Ankietach. Dla tych, którzy lubią się tu z Nami bawić w te Konkursy!

W Wielkim Finale stawka - jak co roku - była wyrównana. Warto wiec docenić nasze Podium, również ze względu na mocno eksperymentalny skład! I jak słusznie zauważył kolega Dawid - za to, że w tym roku rozmiar nie miał takiego wielkiego znaczenia! :lol:
Cieszy mnie to. I mam nadzieję, że wszystkim "tym nieśmiałym" zostało dobitnie udowodnione, iż każdy zwykły Tysiak i Pińcetka liczą się, i że mają też swoje znaczenie. Warto piękne wzory układać i warto je na Forum prezentować.

Na koniec...
W naszym rocznym podsumowaniu czas na to - na co nasze Podium pewnie po cichu już czeka. :lol:
Nagrody!



🎀 I MIEJSCE 🏆

Nagroda dla Zwycięzcy za zajęcie I Miejsca to voucher zakupowy na kwotę 250 zł.
Nagroda została ufundowana przez Naszego forumowego Kolegę Pumattiego!
I miejsce_puzzle roku 2023.jpg
Voucher do zrealizowania w sklepie PuzzleLand!


🎀 II MIEJSCE 🏆

Nagroda dla II-ego Miejsca to voucher zakupowy na kwotę 170 zł.
Nagroda została ufundowana przez Forum.
II miejsce_2023.jpg
Voucher do zrealizowania w sklepie PuzzleLand!


🎀 III MIEJSCE 🏆

Nagroda dla III-ego Miejsca, to Tajemniczy Prezent Puzzlowy 🎁
Nagroda im. Szpinaka
😉

Osoby obdarowane zostaną poinformowane w osobnych wiadomościach o sposobie realizacji tegorocznych nagród.

*****

Dziękuję Wszystkim Forumowiczom, biorącym czynny udział w Naszej Forumowej zabawie na Puzzle Miesiąca/Roku. Finał Roku, to najważniejsze zwieńczenie puzzlowych wysiłków ostatnich 12 miesięcy. Szczęśliwie udało się doprowadzić do końca Siódmą już edycję tych konkursów. Przed Nami - już trwa - kolejna Ósma edycja. Miejmy nadzieję, że będzie to udany i obfitujący w wiele pięknych motywów rok.

Na koniec szczególne podziękowania dla tegorocznych sponsorów nagród. Cieszę się, że również i tym razem mogliśmy przyznać zwycięzcom atrakcyjne nagrody, i w ten oto sposób kontynuować piękną tradycję Finałów.


Pozdrawiam Wszystkich.

V.
Awatar użytkownika
Rav
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 710
Rejestracja: 26 maja 2019, 13:49

Re: WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Post autor: Rav »

Post scriptum
Odebrałem właśnie z paczkomatu nagrodę i spieszę się nią pochwalić (przepraszam za jakość zdjęcia - noc, folia odbija światło, szału nie ma):
047.jpg
Podstawowy klucz wyboru był taki: przetestować firmy których jeszcze nie układałem i jako że nie mam swojej ulubionej kategorii - jak najbardziej różnotematyczne. Wyjątkiem jest Piatnik, którego układałem raz, jakość mi bardzo pasowała, a ten browar "chodził" za mną od dłuższego czasu.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: WIELKI FINAŁ! - Puzzle 2023 roku!

Post autor: Vicky »

Rav pisze: 18 marca 2024, 18:53 Post scriptum
Odebrałem właśnie z paczkomatu nagrodę i spieszę się nią pochwalić..
Super, że udało Ci się zrealizować Puzzlowe marzenia. 👏😉
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle miesiąca/roku”