Metalowe 'puzzle 3D': Imperial Star Destroyer

Awatar użytkownika
NimnuL
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 203
Rejestracja: 13 grudnia 2021, 20:09

Metalowe 'puzzle 3D': Imperial Star Destroyer

Post autor: NimnuL »

Takie oto cudo można zakupić za cenę gałki loda w wafelku.
Bardzo precyzyjnie wykonane - wszystko pasuje idealnie, brak klejenia - jedno wchodzi w drugie na zakładki.
Załączniki
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
... it puzzles me.
Awatar użytkownika
NimnuL
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 203
Rejestracja: 13 grudnia 2021, 20:09

Re: Metalowe 'puzzle 3D': Imperial Star Destroyer

Post autor: NimnuL »

Finalnie model jest bardzo mały, ale ma trochę detali, więc nadal cieszy oko.

Oczywiście jest to chińska podróbka firm, które specjalizują się w dużych modelach z metalu za 5-10% ich ceny.
Załączniki
06.JPG
07.JPG
08.JPG
09.JPG
10.JPG
... it puzzles me.
Mondzia2023
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 203
Rejestracja: 10 listopada 2023, 18:01

Re: Metalowe 'puzzle 3D': Imperial Star Destroyer

Post autor: Mondzia2023 »

Wow super wygląda. :)
Awatar użytkownika
Infi
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 110
Rejestracja: 06 listopada 2020, 20:19

Re: Metalowe 'puzzle 3D': Imperial Star Destroyer

Post autor: Infi »

Moim zdaniem to juz nie puzzle a modelastwo w czystej postaci.Model do złożenia jak setki innych zarówno w drewnie,papierze czy metalu.
Mimo tego faktu gratuluje ułozenia i pisze to jako niegdysiejszy modelarz któremu udłao sie z planów złozyc kartonowy model superpancernika Yamato w skali 1:200.Zajelo mi to około roku ale prawie półtorametrowy kawał "łajby" naprawde cieszył oko przez wiele lat czego i Tobie życze.

Pozdrawiam Maciej
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1490
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: Metalowe 'puzzle 3D': Imperial Star Destroyer

Post autor: bkiaw13 »

A ja się męczę z pancernikiem Yamato :x Chyba go nie skończę - strasznie małe elementy i przy wyginaniu (w koło, pod różnymi kontami) często się łamią. Ponadto jeśli się nie odpowiednio wygięło - wypustki niekoniecznie trafiają do odpowiednich otworów i jest brak możliwości połączenia.
Tym bardziej gratuluję ułożenia
Awatar użytkownika
NimnuL
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 203
Rejestracja: 13 grudnia 2021, 20:09

Re: Metalowe 'puzzle 3D': Imperial Star Destroyer

Post autor: NimnuL »

Infi pisze: 30 marca 2024, 13:52 Moim zdaniem to juz nie puzzle a modelastwo w czystej postaci.Model do złożenia jak setki innych zarówno w drewnie,papierze czy metalu.
Mimo tego faktu gratuluje ułozenia i pisze to jako niegdysiejszy modelarz któremu udłao sie z planów złozyc kartonowy model superpancernika Yamato w skali 1:200.Zajelo mi to około roku ale prawie półtorametrowy kawał "łajby" naprawde cieszył oko przez wiele lat czego i Tobie życze.

Pozdrawiam Maciej
Tak, to prawda - to jest zdecydowanie modelarstwo, w tym chińskim wydaniu to bardzo precyzyjna zabawa, elementy bywają bardzo małe.
W między czasie dowiedziałem się, że są firmy, które produkują duże modele z metalu, a to co zaprezentowałem wyżej to tylko tania alternatywa i podróbka za 1/10 ceny 'oryginału'.

Kartonowe modele brzmią niepozornie, dopóki się ich nie zobaczy na żywo. Kolega pokazał mi jakiś żaglowiec złożony z kartonu - pół metra długości - wprawia w zachwyt pod względem detali i ogólnego odbioru takiego modelu...
... it puzzles me.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NimnuL”