Puzzle ze zdjęcia - producenci, jakość, ceny.

Różne odmiany puzzli. Wasgij, Puzzle 3D, Fotopuzzle, puzzle online.
Ralf77

Puzzle ze zdjęcia - producenci, jakość, ceny.

Post autor: Ralf77 »

Witam wszystkich puzzlomaniaków ;) Zakładam ten wątek aby każdy z Was napisał swoje doświadczenia lub pytania związane z zakupem fotopuzzli / puzzli ze zdjęcia.
Myślę że najważniejsze informacje które powinny pojawić się w tym wątku to: adresy polskich producentów fotopuzzli, jakość oferowanych usług, ceny, terminy wykonania itp. Od 8 lat jestem administartorem strony http://www.fotopuzzle.pl - producenta w/w produktów oraz puzzli reklamowych - stąd bardzo chętnie poznam Wasze doświadzczenia, opinie na temat dostępnych w Polsce foto puzzli. Każda uwaga, zwłaszcza ta krytyczna ;) - zarówno na temat puzzli produkowanych przez nas jak i przez konkurencję - będzie bardzo istotna. Oczywiście bardzo chętnie odpowiem na każde Wasze pytania :) O puzzlach wiem prawie wszystko :)
Gothic Jigsaw Puzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 09:04

Re: Puzzle ze zdjęcia - producenci, jakość, ceny.

Post autor: Gothic Jigsaw Puzzle »

Fotopuzzle robiłam 3 razy w życiu. 2 razy u tego samego producenta i byłam bardzo zadowolona i raz zmieniłam, bo się połaszczyłam na niższą cenę...niestety.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Jakość puzzli jak widac słaba. W niektórych miejscach puzzle w ogóle nie przylegają. Ponadto elementy były postrzepione, wycięte z cienkiego kartonu, pofałdowane, pasowały w miejscach, w których nie powinny pasować, albo odwrotnie, chociaż powinny pasować, to do siebie nie pasowały. Myślę, że producent miał tępe ostrze, albo materiał, z którego wycinał puzzle, po prostu się do puzzli nie nadawał. Ułożenie tego obrazka to była droga przez mękę i wcale nie ze względu na trudność obrazka. Na zakońzzenie tylko dodam, że puzzle powinny być unikatowe, bo w sytuacji, w której tło jest jednolite, nie sposób dopasować poprawnie elementów. Metodą prób i błędów udało nam się dokonać cudów z powyższym obrazkiem, ale kiepska jakość puzzli zupełnie popsuła nam zabawę...:(
twojtyp

Re: Puzzle ze zdjęcia - producenci, jakość, ceny.

Post autor: twojtyp »

Zamawiałam fotopuzzle w empiku. Fajne wykonanie i akurat trafiłam na promocję więc wyszło niedrogo. 8-)
marcinR
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 14
Rejestracja: 29 sierpnia 2016, 01:01
Kontakt:

Re: Puzzle ze zdjęcia - producenci, jakość, ceny.

Post autor: marcinR »

Mnie najbardziej irytowały głupawo zaprojektowane wzory/szablony puzzli. Mogłem znaleźć w takich puzzelkach sporo elementów niemalże identycznych. Powiedzmy szczerze, osoba która zaprojektowała taki szablon niewiele miała doświadczenia w układaniu puzzli. Niektóre elementy nie sprawiały problemu, pomimo że bardzo były do siebie podobne bo po prostu przedstawiały inne części obrazu. Natomiast inne części układanki zawierające duże, jednostajne fragmenty jak niebo czy trawa były wręcz niedorzeczne. Bardziej to irytowało niż wprawiało w dobry nastrój. Miałem po kilka identycznych elementów i wszystkie prawie pasowały. Bezsens.

Powinniście mieć na swojej stronie (mowa o www.fotopuzzle.pl ) przedstawioną grafikę takiego szablonu - umożliwiało by to chociaż wstępną ocenę. Inaczej pozostaje kupić kota w worku. A przyznać trzeba, że ceny fotopuzzli nie są niskie. Ja na przykład po swoich doświadczeniach chętnie wsparłbym się taką grafiką szablonu zanim wydałbym te 80 parę złotych tylko po to, żeby się przekonać na własnej skórze.

poza tym znalazłem taką informację na stronie fotopuzzle:
- druk w wysokiej rozdzielczości - 2880 dpi - na papierze kredowym

Wiele razy drukowałem zdjęcie w fotolabach i oni pracują na rozdzielczościach od 300 do 400dpi co i tak stawia wymagania dla plików na bardzo wysokim poziomie. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić ile mógłby ważyć plik, z którego będzie drukowany obraz XXL- 1000 elementów (48x68cm) przy rozdzielczości 2880...
policzmy:
48x68cm to jest 18.82x26.66 dla cali
jeśli chcecie drukować z rozdzielczością 2880 to daje plik o rozmiarach:
18.82x2880=54201
26.66x2880=76780
czyli 54 201x76 780 pikseli - co jest wynikiem niedorzecznym.
może po prostu drukujecie puzzle z rozdzielczością 288 dpi - czyli w niższej jakości niż laby foto?

ja osobiście nie rozumiem o co chodzi w informacji: druk w wysokiej rozdzielczości - 2880 dpi. Nie wiedziałbym jak mam przygotować zdjęcie do takiego wydruku.
pozdr
Obrazek
djluki77
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1
Rejestracja: 06 grudnia 2019, 08:39

Re: Puzzle ze zdjęcia - producenci, jakość, ceny.

Post autor: djluki77 »

Witam wszystkich puzzlomaniaków.

Chciałbym odświeżyć ten temat. Jakie polecacie serwisy do zamawiania puzzli ze zdjęcia? (najlepszy stosunek ceny do jakości)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasgij, Puzzle 3D, Fotopuzzle etc.”