Takie tam - pitu-pitu.

Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

Jagoda pisze: 14 sierpnia 2020, 00:11 Wojciechu, A czemu masz w kąciku okrągły stół? Będziesz teraz tylko okrągłe puzzle układał?:)
Zazwyczaj na nim układam. Jest rozsuwany, mieści z zapasem 2 kilo puzzli, a przede wszystkim to jedyny niepotrzebny stół w domu. :)
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

Ruszyły prace nad nowym pomysłem, (jak to w moim przypadku, powolne prace... ).
Pomysł i projekt kilka razy ewoluował, aż w końcu powstała koncepcja recyklingowo - ekonomiczna. :lol:
I tak oto, "buduje łóżko". Przynajmniej w oficjalnej wersji. Bo nieoficjalnie jest to, tajny magazyn puzzlowy. :D

Jakie to daje możliwości! Ponad półtora kubika wolnego, tajnego miejsca na puzzle. (1.7 m3 objętości) :D
IMG_20201021_082233.jpg
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5776
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: edorka »

Spryciarz :lol:
A ja myślałam, że budujesz stolik do układania puzzli z wysuwanymi szufladkami do porozkładania elementów ;)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: jagabaga »

Wojciech pisze: 21 października 2020, 08:52 I tak oto, "buduje łóżko". Przynajmniej w oficjalnej wersji. Bo nieoficjalnie jest to, tajny magazyn puzzlowy. :D

Jakie to daje możliwości! Ponad półtora kubika wolnego, tajnego miejsca na puzzle. (1.7 m3 objętości) :D
Jesteś pewien, że to miejsce pozostanie tajne? I że będzie to puzzlowy magazyn?? Bo możesz się zdziwić, jeszcze zanim skończysz budowę... ;) :lol:
misiowy
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: misiowy »

Ostatnio widziałam na jakiejś grupie puzzlowej na FB, że maż układającej puzzle złamał stelaż w łóżku i spadł na stosy puzzli zamiast na podłogę. Puzzle na które wcześniej narzekał zrobiły mu amortyzację :lol:
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: ridibunda »

Ja też trzymam puzzle pod łóżkiem i buty w pudełkach. Ostatnio właśnie szukałam butów zimowych i mąż miał okazję popodziwiać magazyn...
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Nisia »

dużo puzzli zmieści się pod łóżkiem, wiem z doświadczenia :D przez to nie widać, że aż tyle ich jest :P
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

jagabaga pisze: 21 października 2020, 09:05 Jesteś pewien, że to miejsce pozostanie tajne? I że będzie to puzzlowy magazyn?? Bo możesz się zdziwić, jeszcze zanim skończysz budowę... ;) :lol:
:lol:
Przecież nie rozgłaszam tego publicznie :lol:, tylko Wy o tym wiecie :lol: i jak się nie wygadacie to moja żonka się o tych planach nie dowie. No bo skąd. :lol: :lol: :lol:

misiowy pisze: 21 października 2020, 15:14 Ostatnio widziałam na jakiejś grupie puzzlowej na FB, że maż układającej puzzle złamał stelaż w łóżku i spadł na stosy puzzli zamiast na podłogę.
Mi to nie grozi, bo to będzie pełna zabudowa. :D
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: jagabaga »

Wojciech pisze: 22 października 2020, 09:22
jagabaga pisze: 21 października 2020, 09:05 Jesteś pewien, że to miejsce pozostanie tajne? I że będzie to puzzlowy magazyn?? Bo możesz się zdziwić, jeszcze zanim skończysz budowę... ;) :lol:
:lol:
Przecież nie rozgłaszam tego publicznie :lol:, tylko Wy o tym wiecie :lol: i jak się nie wygadacie to moja żonka się o tych planach nie dowie. No bo skąd. :lol: :lol: :lol:
Z przykrością informuję, iż miałam na myśli to, że zanim skończysz, żona, widząc tak fantastycznie pojemne schowki, znajdzie dla nich "lepsze" przeznaczenie ;). No chyba że... łóżko budujesz w tajemnicy i będzie użytkowane również w tajemnicy ;).
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

jagabaga pisze: 22 października 2020, 09:27 ... miałam na myśli to, że zanim skończysz, żona, widząc tak fantastycznie pojemne schowki, znajdzie dla nich "lepsze" przeznaczenie ;).
Domyśliłem się i też się tego obawiam. :lol:
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

Takie nocne puzzlowanie: :lol:
IMG_20201126_231808.jpg
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: kallarepka »

Wojciech pisze: 26 listopada 2020, 23:59 Takie nocne puzzlowanie: :lol:
3000 elementów? ;)
Awatar użytkownika
fanpuzzli
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 521
Rejestracja: 25 maja 2014, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: fanpuzzli »

Wojciech pisze: 26 listopada 2020, 23:59 Takie nocne puzzlowanie: :lol:

IMG_20201126_231808.jpg
oo też mnie czeka takie puzzlowanie, ale zanim do tego dojdę to jeszcze dużo jest do rozwalenia i naprawienia :lol: :roll:
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5776
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: edorka »

Powodzenia, chociaż.... Takie puzzlowanie to czysta przyjemność - jakbys musiał sam wszystko przycinać, nawiercać to byś się zamęczył, a tak... bierzesz, składasz, skręcasz i już :P

A jak się ma łóżko, że niedyskretnie zapytam ;) ?
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

kallarepka pisze: 27 listopada 2020, 06:57 3000 elementów? ;)
Niestety tylko taki malutki zestawik na pół godzinki. Ale za to podwójny. :)
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

edorka pisze: 27 listopada 2020, 08:14 Powodzenia, chociaż.... Takie puzzlowanie to czysta przyjemność - jakbys musiał sam wszystko przycinać, nawiercać to byś się zamęczył, a tak... bierzesz, składasz, skręcasz i już :P

A jak się ma łóżko, że niedyskretnie zapytam ;) ?
Lubie skręć meble, mógłbym to zrobić zawodowo. :)

To może na PW odpowiem. Będzie bardziej dyskretnie. :lol:

No właśnie to są kolejne elementy. Niestety dopiero teraz bo gość z allegro prawie miesiąc mnie z nimi blokował.
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: ridibunda »

Wojciech pisze: 27 listopada 2020, 21:43
Lubie skręć meble, mógłbym to zrobić zawodowo. :)
Ja też bardzo lubię! Przypomina mi to układanie puzzli.
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

Jak wiadomo, potrzeba jest matką wynalazków. A ja potrzebowałem bardzo dobrego oświetlenia do układania puzzli. Więc zbudowałem sobie lampę która oświetla cały pokój światłem o takim samym natężeniu, nie odbija się od niej światło na puzzlach i nie rzuca cienia.

Przedstawiam super, ekstra nowoczesne i dizajnerskie oświetlenie do układania puzzli. 8-)
Zdjęcia w spoilerze co by dzieci nie straszyć i ludzi z poczuciem estetyki do zawału nie doprowadzić. :lol:

Spoiler:

Tak wiem, wygląda jak wygląda. Ale robi robote i zmienia noc w dzień.
Wymaga jeszcze drobnych poprawek, bo Bitwa jest jednak dość wymagająca, ale przy "standardowych" puzzlach powinno być lepiej niż dobrze.
Na swoje usprawiedliwienie co do wyglądu, dodam tylko, że jest to konstrukcja w celu sprawdzenia czy taka koncepcja się sprawdzi.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Marcin S. Puzzler »

To podłużne nad górną "półką" to świetlówka?
Jeśli tak to ona świeci a sufit odbija światło?
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Vicky »

Pomysł sam w sobie ciekawy. Jednak nie jestem pewien czy spełnia w 100% swoją rolę.
O designie nie wspomnę, bo pewnie gości i tak do go pokoju nie wpuszczasz. :lol:
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

Marcin S. Puzzler pisze: 29 stycznia 2021, 19:54 To podłużne nad górną "półką" to świetlówka?
Jeśli tak to ona świeci a sufit odbija światło?
Wszystko się zgadza. Świetlówka T5, 55W, 115cm.
Stosowana w akwarytyce, o sporej mocy świetlnej.
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

Vicky pisze: 29 stycznia 2021, 20:12 Pomysł sam w sobie ciekawy. Jednak nie jestem pewien czy spełnia w 100% swoją rolę.
O designie nie wspomnę, bo pewnie gości i tak do go pokoju nie wpuszczasz. :lol:
:lol: :lol: :lol:
Niektórych rzeczywiście nie wpuszczam. :lol:
Powiedziałbym że spełnia w 90%. Ale Bitwa jest błyszcząca i czasem światło ze sufitu się w tych puzzlach czasem odbija. Myślę że przy bardziej matowych puzzlach będzie idealnie.
Muszę pokombinować z odległością od sufitu, powinno być lepiej.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Światło odbite nie powinno powodować refleksów, fakt, taka teoria :)
Ja jeszcze myślałem o mlecznej szybie (bo zacząłem w tym roku coś gorzej widzieć ;) ).
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: kallarepka »

A mnie się podoba! Wygląda jak styl loftowy. 8-) także Wojciechu - nie dość że zaawansowana inżynieria, to jeszcze w trendzie! :)
Jak się nasze społeczeństwo, które pokochało puzzle, będzie posuwało w latach, nie nadążysz produkować.
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

Marcin S. Puzzler pisze: 29 stycznia 2021, 20:31 Światło odbite nie powinno powodować refleksów, fakt, taka teoria :)
Ja jeszcze myślałem o mlecznej szybie (bo zacząłem w tym roku coś gorzej widzieć ;) ).
Też tak myślałem, ale świetlówka jest kilka centymetrów od sufitu i nad lampą jest "plama światła" (jak zwał tak zwał ;)) i ona czasem się odbija w puzzlach, w zależności od kąta patrzenia i siedzenia. Myślę żeby obniżyć trochę lampę, wtedy światło powinno się bardziej rozproszyć po suficie.

O obudowie z mleczną szybą też myślałem, ale wydaje mi się że takie rozwiązanie lepiej rozprowadza światło po całym pokoju, a na tym mi najbardziej zależało.
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

kallarepka pisze: 29 stycznia 2021, 20:37 A mnie się podoba! Wygląda jak styl loftowy. 8-) także Wojciechu - nie dość że zaawansowana inżynieria, to jeszcze w trendzie! :)
Jak się nasze społeczeństwo, które pokochało puzzle, będzie posuwało w latach, nie nadążysz produkować.
Też tak tłumaczę zwiedzającym. ;) :lol:
Z tą produkcją to nie wiem, raczej mało komu będzie odpowiadał ten styl. :lol: A i moc lampy jest taka, że jedna świetlówka wystarczy do oświetlenia mieszkania w bloku. :D
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

Witajcie po przerwie. :)

Jestem na forum już trzy lata. Przez ten czas wiele życzy się wydażyło, wielu pomysłów nie udało się zrealizować. Wiadomo, człowiek plany robi, a życie się z nich śmieje. Ale ja nie o tym, nie będę robił żadnego podsumowania.
Zapewne część z Was zauważyła moją nieobecność. A kilka osób nawet się ze mną kontaktowało w tej sprawie, za co im bardzo serdecznie dziękuję.
Trzy lata, to szmat czasu i forum stało się poniekąd częścią mojego życia, a forumowicze są dla mnie jak "rodzina". Dlatego uznałem za stosowne, aby wytłumaczyć swoją nieobecność.
Zapraszam na wypociny pt. dlaczego mnie nie było i co się ze mną działo.

Na początku marca, zostałem brutalnie i bezlitośnie wyrwany ze świata puzzlowego i forumowego.
Przez niespodziewany splot wydarzeń, nawał pracy i innych obowiązków, po prostu, nie miałem czasu, siły ani ochoty na nic.
Gdy sytuacja wróciła do normy, było już lato. Czyli okres puzzlowego urlopu u mnie. Dodatkowo, tego lata, cały mój wolny czas, pochłaniały inne rzeczy. Ale o tym napiszę w innym wątku.
Moja nieobecność, była spowodowana także tym, że na forum od pewnego czasu zachodzą zmiany, które mi osobiście, psują atmosferę tego miejsca. I aby uniknąć efeku wypalenia, zrobiłem sobie przerwę. W sumie, i tak nie miałem za bardzo czasu.
W końcu przyszła jesień. Nareszcie więcej czasu na puzzle. A skoro jest czas na puzzle, to jest i czas na forum. O szczegółach mojego powrotu do puzzli i na forum, napiszę w wątku z Bitwą pod Grunwaldem.

I to by było na tyle. Nic szczególnego, żadnej afery. Po prostu, zwyczajna proza życia. Jeśli ktoś to przeczytał to przepraszam i współczuję. ;) :lol:
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

Znalezione w otchłani mojej piwnicy. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło. :roll: Małżonka znalazła i sama ułożyła. :shock:
IMG_20220215_151243_copy_1822x1367.jpg
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: jagabaga »

Wojciech pisze: 15 lutego 2022, 18:19 Znalezione w otchłani mojej piwnicy. (...) Małżonka znalazła i sama ułożyła. :shock:
Veto! Nie godzi się, by taki "wjazd" był jednym z postów w zbiorczym wątku "Takie tam - pitu-pitu"! Ot, co :P

Fajnie, że żona zapuzzlowała :D.
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Takie tam - pitu-pitu.

Post autor: Wojciech »

jagabaga pisze: 15 lutego 2022, 19:56 Veto! Nie godzi się, by taki "wjazd" był jednym z postów w zbiorczym wątku "Takie tam - pitu-pitu"! Ot, co :P

Fajnie, że żona zapuzzlowała :D.
:lol: :lol: :lol:
Ale ten wątek zawiera ciekawostki. A to jest ciekawostka.
I elemenacja zgodna z tytułem. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wojciech”