#13 - Heye, Latarnia morska, 75 ;-)

Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 223
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

#13 - Heye, Latarnia morska, 75 ;-)

Post autor: failsafe.db »

Na ułożenie czeka fajny krajobrazik z Heye, ale uzupełniając swój albumik na forumgu zauważyłem, że kolejny wpis będzie z numerem 13. Nie jestem przesądny, ale pomyślałem, że przesąd może być pretekstem by spróbować w końcu puzzli, które kiedyś wpadły w postaci gratisu. Przy zakupie w jakiejś księgarni netowej sprzedawca był tak miły, że je załączył. I tak sobie leżały, leżały... i się doleżały.


Puzzle mają szalone 75 elementów i są miniaturką tych puzzli:

Obrazek

W oryginale, jak widać, mają 1k elementów.

Ułożenie 75 elementów zajęło... więcej niż powinno. Tutaj mógłbym długo ponarzekać, ale w skrócie powiem tak: słaby wykrojnik, spore luzy, bardzo powtarzalny kształt wykrojów, krzywe elementy, rozdzielczość bez szału i brak jednego elementu. Swoją drogą ciekawy casus - nowe puzzle w których brakuje 1/75 składu. Przy puzzlach 1k byłoby to kilkanaście sztuk, gdyby odnieść się proporcjonalnie ;-). Jak na mój gust trochę zbyt mocno odbijają światło, nawet przy dziennym robi się miejscami lusterko.

Tak wygląda to "cudo" ułożone:
1638953394111.jpg
1638953394106.jpg
Nie kumam do końca o co łazi. Czy ta miniaturka miała być reklamą firmy Heye? Szczerze mówiąc, gdyby to był mój pierwszy kontakt z H. to byłby też ostatni. Zero pozytywów. Widoczek ładny, ale bez przesady - nie wykracza on znacząco poza to co amator zrobiłby aparatem cyfrowym z średniej półki. A jakość w ogóle położyła sprawę.

Szalone 75 puzzli wywołało we mnie morze zdumienia i przemyśleń. W tym kontekście było warto ;-)
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5791
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: #13 - Heye, Latarnia morska, 75 ;-)

Post autor: edorka »

Czyli 13-tka pełną gębą :P
Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 223
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

Re: #13 - Heye, Latarnia morska, 75 ;-)

Post autor: failsafe.db »

edorka pisze: 08 grudnia 2021, 13:27 Czyli 13-tka pełną gębą :P
Dokładnie ;-).

Na szczęście trzynastka jest tylko raz, hehe...
ODPOWIEDZ

Wróć do „failsafe.db”