Katalog Tactic 2022

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
lukasz.lasocha
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 04 marca 2022, 16:34

Katalog Tactic 2022

Post autor: lukasz.lasocha »

Dzień Dobry,

Dla zainteresowanych najnowszy katalog puzzli Tactic znajduje się tu:
Puzzle Lovers
http://files.tactic.net/public/catalogu ... Spring.pdf

Puzzle 3d
http://files.tactic.net/public/catalogu ... alogue.pdf

Pozdrawiam
Łukasz
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3573
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: aneta »

lukasz.lasocha pisze: 04 marca 2022, 16:37 Dzień Dobry,
Dla zainteresowanych najnowszy katalog puzzli Tactic znajduje się tu:
Dzień dobry Łukaszu :D

Masz może jakieś wtyki w Tactic? Orientujesz się, czy mapy ze stron 68-69 będą dostępne w Polsce? Bo zobaczyłam je i już zacieram ręce :lol:

I ciekawe, jaki będą mieć wykrojnik, bo jednym się zachwycam, a drugiego szczerze nienawidzę :(
Ostatnio zmieniony 05 marca 2022, 15:10 przez aneta, łącznie zmieniany 1 raz.
Maxymiliane
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 28 lutego 2022, 23:10

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: Maxymiliane »

Hmm jakoś mi jie podeszły ich propozycje, ewentualnie balwanek albo bojowniki.
Awatar użytkownika
Malwina
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 461
Rejestracja: 05 stycznia 2016, 15:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: Malwina »

Mnie się widzi cała seria z motywem Nokkala, zwłaszcza owca nowych szpilkach :D
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3536
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: kallarepka »

Ja sporo dla siebie znalazłam, chyba najwięcej ze wszystkich katalogów na 2022, jakie widziałam.
Przede wszystkim wszystkie mapy państw nordyckich, mam nadzieję, że uzbieram komplet. Dodatkowo sporo z serii Come to Sweden, Come to Finland, kilka z serii Vintage posters. I kilka z serii Ateneum. Ponad 20 sztuk mi wyszło... :shock:
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3573
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: aneta »

kallarepka pisze: 07 marca 2022, 11:19 Dodatkowo sporo z serii Come to Sweden, Come to Finland
Obawiam się, że tych serii może w PL nie byc :( Mają dopisek „Territory specials”. Kilka z tych Come to Finland kojarzę z wcześniejszego katalogu i nigdy ich w PL nie było.
Może Łukasz byłby w stanie coś więcej nam na ten temat powiedzieć, o ile wpadnie jeszcze na forum, bo widzę właśnie, że jest Country Managerem Tactic ;)
Ja mapy na pewno kupię, jeżeli będą u nas dostępne, ale inne wzory już mniej chętnie. Po Vintage Posters już raczej nigdy nie sięgnę, jeżeli ten beznadziejny wykrojnik 2x2 i jakość nie zostaną poprawione :(
lukasz.lasocha
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 04 marca 2022, 16:34

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: lukasz.lasocha »

Cześć, spieszę z odpowiedziami. Dzięki za zainteresowanie

-Postaram się wpadać od czasu - choć w przypadku pilnych wiadomości piszcie na biuro@tactic.net
-Mapy z krajów skandynawskich i Holandii będą u nas w pierwszej połowie kwietnia
-co do wykrojnika - w 2021 cała produkcja przeniesiona została do Finlandii i zmieniliśmy wszystkie wykrojniki.
>>>a mapy na pewno kupię, jeżeli będą u nas dostępne, ale inne wzory już mniej chętnie. Po Vintage Posters już raczej nigdy nie sięgnę, jeżeli ten beznadziejny wykrojnik 2x2 i jakość nie zostaną poprawione :(
Pracujemy oczywiście cały czas nad jakością ale potrzebuje więcej informacji który wzór z Vintage Posters i co mu dolegało.

Miłego dnia
Łukasz
Ostatnio zmieniony 07 marca 2022, 14:10 przez lukasz.lasocha, łącznie zmieniany 1 raz.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3573
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: aneta »

lukasz.lasocha pisze: 07 marca 2022, 14:09 (...) Pracujemy oczywiście cały czas nad jakością ale potrzebuje więcej informacji który wzór z Vintage Posters i co mu dolegało.
Hej :) Chodziło o Nowy Jork - szczegółowa recenzja tutaj. W skrócie:
1. wykrojnik tylko 2x2, co zdecydowanie utrudnia układanie po kształtach w przypadku np. nieba
2. czuć, że tektura jest słabszej jakości niż wcześniej; nie ma takiej fajnej ceratkowej powierzchni
3. rozbieżność kolorów na pudełku i na puzzlach
4. obrazek na puzzlach został ucięty w miejscu, w którym nie powinien (na pudełku jest inaczej wykadrowany)
5. część puzzli poprzecieranych na brzegach, jakby druk z nich schodził

Żeby nie było, że tylko hejtuję... :P Układałam też puzzle Tactic, o których wypowiadałam się w samych superlatywach: Pyhä, Laponia, Faroe Islands oraz Berrymania. Padło tam nawet stwierdzenie, że Tactic z tym wykrojnikiem to moja ulubiona marka, i w sumie tego się trzymam.

Obawiam się jednak, że skoro wszystkie wykrojniki zostały zmienione, to teraz już wszystkie puzzle produkowane są z takimi wykrojnikami jak Nowy Jork :( Wszystkie, które ostatnio widzę na instagramie Tactic, mają właśnie taki wykrojnik (i z tego, co widzę, tekturę też) :(
Wzór Faroe Islands, a także Midsommar Cake, widziałam w obu wersjach wykrojnika, ale ostatnio niestety w tej "nowojorskiej" :(

W swoich osądach tego wykrojnika nie jestem odosobniona :( Na fb (grupa "Puzzle to moja pasja") są na przykład następujące opinie (wszystkie dotyczą puzzli właśnie z tym wykrojnikiem):
Spoiler:
Z kolei ten wcześniejszy wykrojnik, który tak sobie chwalę, też zbiera tam raczej pozytywne (albo bardzo pozytywne) opinie.

W ogóle fajnie, że do nas zawitałeś i że jest możliwość podzielić się z Tobą swoimi spostrzeżeniami :)
kawa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 560
Rejestracja: 24 marca 2019, 18:15

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: kawa »

Podpisuję się pod tym co napisała wyżej Aneta. Układałam Włochy z serii vintage posters: viewtopic.php?f=543&t=14216 i jakość była bardzo słaba. Już pal licho jednolity wykrojnik 2x2, ale puzzle były powyginane, rozdwojone. Jeśli teraz wszystkie puzzle będą tak wyglądać, to słabo :(
Awatar użytkownika
Malwina
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 461
Rejestracja: 05 stycznia 2016, 15:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: Malwina »

Ja układałam Miami: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=486&t=14927 i jakość była dobra, nic nieporozdwajane, ale tektura faktycznie cienka i z kilku puzzli lekko zszedł mi lekko nadruk przy zbyt mocnym macaniu. Jednak najbardziej przeszkadzało mi, że puzzle są luźno spasowane - łatwo się rozwalały i wykrojnik 2x2 upierdliwy przy układaniu nieba.
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: relestat »

lukasz.lasocha pisze: 07 marca 2022, 14:09 -co do wykrojnika - w 2021 cała produkcja przeniesiona została do Finlandii i zmieniliśmy wszystkie wykrojniki.
A konkretnie na jakie? Wszystkie na 2x2 czy wszystkie z 2x2 na bardziej urozmaicone?
lukasz.lasocha
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 04 marca 2022, 16:34

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: lukasz.lasocha »

>>obawiam się jednak, że skoro wszystkie wykrojniki zostały zmienione, to teraz już wszystkie puzzle produkowane są z takimi wykrojnikami jak Nowy Jork :( Wszystkie, które ostatnio widzę na instagramie Tactic, mają właśnie taki wykrojnik (i z tego, co widzę, tekturę też) :(
Wzór Faroe Islands, a także Midsommar Cake, widziałam w obu wersjach wykrojnika, ale ostatnio niestety w tej "nowojorskiej" :(

Wykrojniki zostały zmienione ok. marca 2021 a Puzzle Vintage są z jesieni. Skoro wszystkie Wasze uwagi dotyczą Vintage to zaraz napiszę do centrali.
Dam znać...

Co do Map - mają być za ok. 2-3 tygodnie.

Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3536
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: kallarepka »

Muszę przyznać, że komunikujący się z nami przedstawiciel firmy od razu zwiększa moja sympatię do producenta. :) Dzięki Łukaszu za update'y. Fajnie, że mapy już wkrótce będą osiągalne. :)
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: relestat »

kallarepka pisze: 10 marca 2022, 22:10 Muszę przyznać, że komunikujący się z nami przedstawiciel firmy od razu zwiększa moja sympatię do producenta. :)
Sympatia do producenta sympatią, ale z moich obszernych planów zakupowych Tactica nie zostało nic - właśnie z powodu tego beznadziejnego wykrojnika. Pewnie, jakbym już ułożył całe puzzle świata, to coś tam bym kupił z Tactica i użerał się z tym 2x2, ale na razie mam bardzo dużo innych do wyboru.
Ponadto, czy nasze marudzenie na wykrojnik wpłynie na zmiany w samym Tacticu? Bardzo szczerze wątpię...
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3536
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: kallarepka »

relestat pisze: 11 marca 2022, 00:20
kallarepka pisze: 10 marca 2022, 22:10 Muszę przyznać, że komunikujący się z nami przedstawiciel firmy od razu zwiększa moja sympatię do producenta. :)
Ponadto, czy nasze marudzenie na wykrojnik wpłynie na zmiany w samym Tacticu? Bardzo szczerze wątpię...
Dajmy im szansę. :)
Nie wiem, co prawda, czy marudzenie naszego forum wystarczy w kontekście marki, która jest pewnie na wielu rynkach dostępna. Zwłaszcza jeśli inni nie marudzą.
Ale jeśli firma stawia na rozwój, to rozpoznanie i odpowiadanie na potrzeby klientów jest kluczowa sprawą.
lukasz.lasocha
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 04 marca 2022, 16:34

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: lukasz.lasocha »

relestat pisze: 11 marca 2022, 00:20 Sympatia do producenta sympatią, ale z moich obszernych planów zakupowych Tactica nie zostało nic - właśnie z powodu tego beznadziejnego wykrojnika. Pewnie, jakbym już ułożył całe puzzle świata, to coś tam bym kupił z Tactica i użerał się z tym 2x2, ale na razie mam bardzo dużo innych do wyboru.
Ponadto, czy nasze marudzenie na wykrojnik wpłynie na zmiany w samym Tacticu? Bardzo szczerze wątpię...
Staramy się słuchać klientów tyle mogę powiedzieć ale rozumiem że są firmy, które już osiągnęły mistrzostwo. My jednak cały czas się rozwijamy i dążymy do niej. To nas nakręca i widzimy ten cel...

Mam odpowiedź od fabryki że
-nowe wykrojniki nie są tylko 2:2, mamy też 3:1 i sporo innych.
-kolor na pudełku a na puzzlach - badają graficy - problem prawdopodobnie może być taki że aby grafika zmieściła się na 11 cm pudełku mogły powstać jakieś kompromisy.
-mam zapewnienia że mapy nie będą miały wspomnianych powyżej wad.

Miłego weekendu życzę
Łukasz
Ostatnio zmieniony 11 marca 2022, 20:22 przez lukasz.lasocha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: relestat »

Ok, w takim razie który z tych dwóch na obrazku jest wykrojnikiem aktualnym, a który archiwalnym?
Jeden z nich to owe nieszczęsne 2x2, drugi jest urozmaicony - a obrazek ten sam.
aneta pisze: 02 marca 2022, 10:24
Lamela pisze: 02 marca 2022, 09:55 Mogłabyś podać kraj produkcji? Ten Tactic ma jak widzę już trzeci różny wykrojnik, a ja się nie chcę wkopać w dwa z nich :x
Też jestem ciekawa :) Ale układałam jedne Tactic z takim wykrojnikiem, jak u Kotti, i też było „made in Finland” :(

Do niedawna wiedziałam o tym, że w obrębie jednej serii („Impuzzlible”) występują dwa różne wykrojniki, ale ostatnio do tego wszystkiego dowiedziałam się, że nawet jeden wzór może u nich mieć totalnie różne wykrojniki :(
file.jpg
lukasz.lasocha
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 04 marca 2022, 16:34

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: lukasz.lasocha »

relestat pisze: 11 marca 2022, 23:27 Ok, w takim razie który z tych dwóch na obrazku jest wykrojnikiem aktualnym, a który archiwalnym?
Jeden z nich to owe nieszczęsne 2x2, drugi jest urozmaicony - a obrazek ten sam.
Cześć,
Nie stosujemy już wykrojników 2x2. To już historia. W obrębie jednego wzoru -zmiana wykrojnika jest bardzo rzadka. Jako dowód zdjęcie z najnowszych wzorów - mapy Obrazek

Pozdrawiam
Łukasz
lukasz.lasocha
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 04 marca 2022, 16:34

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: lukasz.lasocha »

20220315_111909.jpg
I brakujący obrazek.

Pozdrawiam
Łukasz
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2854
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: Ann999 »

Świetne obrazy z fińskich galerii, wzięłabym cały komplet. Plakaty też super, szczególnie te z serii vintage posters Cities oraz "come to". Pewnie się na coś skuszę.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Lamela
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 243
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 21:02
Lokalizacja: Wrocław / Lubań

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: Lamela »

W sklepach pojawiły się nowe Tactiki ze znanymi obrazami :)
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2854
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: Ann999 »

Pojawiło się sporo nowych wzorów Tactic na ich stronie, szczególnie interesujące są nowe plakaty.

https://www.puzzlelovers.net/puzzle-tag/poster/

Wie ktoś może gdzie je w Polsce można kupić? Ja znalazłam tylko na zagranicznych sklepach.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: przemyslow »

A popatrz przez ceneo wpisując konkretne "miejsca" z plakatów, jak ja wrzuciłem pierwsze z brzegu wpisując "Tactic 1000 egypt" wyskoczyło 10 sklepów:
https://www.ceneo.pl/132244248#tag=OneClickSearch

podobnie np. Nowy Jork:

https://www.ceneo.pl/106472797
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2854
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: Ann999 »

przemyslow pisze: 01 kwietnia 2023, 10:53 A popatrz przez ceneo wpisując konkretne "miejsca" z plakatów, jak ja wrzuciłem pierwsze z brzegu wpisując "Tactic 1000 egypt" wyskoczyło 10 sklepów:
https://www.ceneo.pl/132244248#tag=OneClickSearch

podobnie np. Nowy Jork:

https://www.ceneo.pl/106472797
Te są z katalogu 2022 :( Bardziej mi zależy na tych nowych, ze Szwecji i Finlandii.
Szwedzkie znalazłam tu:

https://cometosweden.se/en/shop/#!type=puzzles

A fińskie tu:

https://cometofinland.fi/shop/#!type=puzzles

Ale jakoś nie mogę z nich zrobić jednego zakupu :( a szkoda mi 2 razy za przesyłkę płacić.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

Re: Katalog Tactic 2022

Post autor: przemyslow »

A to przepraszam. Podejrzewałbym, że są skierowane na wybrane rynki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”